kontakt@stastnefinance.cz
Šťastné finance > Příklady z praxe > Bydlení pro mladý pár

Bydlení pro mladý pár

Zadání od klienta

Mladý pár bydlící v podnájmu je schopný měsíčně ušetřit 4 500Kč.  Do 5 let by chtěl stavět vlastní dům, ale bohužel zatím nemá našetřené žádné peníze.  Pozemek má ve svém vlastnictví, tudíž potřebuje hypoteční úvěr ve výši 2 miliony Kč pouze na stavbu domu.

V tomhle případě klienti zatím nemají naspořené žádné peníze a proto musíme tenhle problém vyřešit.

V dnešní době banky mohou klientům nabídnout hypoteční úvěr maximálně do 80% výše ceny nemovitosti. Ve výjimečných  případech mohou poskytnout až 90%. V praxi to znamená, že klient musí mít naspořeno alespoň 20% (10%) z požadované částky. V tomhle případě klienti zatím nemají naspořené žádné peníze a proto musíme tenhle problém vyřešit.

Naše řešení

Jako první jsme optimalizovali výdaje páru. Aktualizovali jsme všechny smlouvy (mobilní tarify, bezplatné bankovní účty, povinné ručení apod.) a nahradili je aktuálními smlouvami, které bylo možné sjednat za výhodnější ceny. Tímto krokem jsme ušetřili další peníze. Z uspořených peněz jsme sestavili vyvážené investiční portfolio tak, aby měl pár za 5 let na účtu požadovanou částku.

Díky těmto krokům si mladý pár bude moci za 5 let vzít hypoteční úvěr a taky se pro banku stane spolehlivým klientem, který má dobrou finanční historii.

Každý člověk by se měl naučit část svých příjmů odkládat a investovat je tak, aby se investice zhodnocovaly. Také je velmi důležité dbát na to, abychom měli nejaktuálnější smlouvy na trhu a zbytečně neplatili více, než je potřeba. Hypoteční úvěry kdy banka dala celou požadovanou částku, jsou minulostí a člověk musí mít i něco svého.