kontakt@stastnefinance.cz
Šťastné finance > Příklady z praxe > Proč ne investiční životní pojištění

Proč ne investiční životní pojištění

Zadání od klienta

Martinovi je 28let, pracuje jako automechanik a bydlí s přítelkyní. Martin si chce zajistit životní rizika a část peněz dále investovat tak, aby se zhodnocovaly. Měsíčně má vyčleněno 1 500,- Kč. Chce si sjednat IŽP, které mu doporučil jeden z konkurenčních finančních makléřů.

Velkým problémem IŽP je, že sice dokáže pokrýt životní rizika, ale jako investice není příliš výhodná.

S touto situací, kdy někdo chce sloučit krytí životních rizik a investici do jedné smlouvy, se setkáváme velmi často. Velkým problémem IŽP je, že sice dokáže pokrýt životní rizika, ale jako investice není příliš výhodná. Jsou zde o dost vyšší poplatky, než u jiných investičních produktů. Investiční životní pojištění je často doporučováno finančními makléři, protože to pro ně znamená méně práce a vyšší provize.  Pro klienta je ale daleko výhodnější si sjednat úrazové pojištění a k tomu zvolit zvlášť některý z investičních produktů. Dalším problémem IŽP je, že pokud by se u klienta změnila životní situace a úrazová část by pro něj nebyla výhodná, tak by musel předělat celé IŽP. A i přesto, že část z jeho měsíčních plateb šla na investice, tak pokud by klient zrušil IŽP do 5 let od jejího založení, tak by z investované částí dostal 0 ,- Kč. Ve Šťastných financích se snažíme klienty před podobnými praktikami pojišťoven/konkurenčních finančních makléřů varovat a vždy jim dobře poradit a poskytnout jim nejlepší smlouvy, které v současné době na trhu jsou.

Naše řešení

Jako první jsme Martinovi vytvořili rizikové životní pojištění.  Dále jsme Martinovi vytvořili investiční portfolio s průměrným ročním zhodnocením 4-8%. Takhle nastavené řešení je pro Martina o dost výhodnější, jelikož produkty na sebe nejsou nijak vázané a navíc ušetří na poplatcích.

Pokud chcete zajistit své životní rizika a zároveň investovat, tak IŽP není ta nejlepší a nejlevnější volba. Je potřeba si uvědomit, že IŽP je pro Vás, jako klienta, nevýhodné. Nenechte se obalamutit větou „ Několik smluv Vám sloučíme do jedné tak, abyste to měli vše přehlednější a jednodušší „. Je to klasická věta poradců, kteří rádi uzavírají IŽP, ze kterého bohužel profitují hlavně oni, nikoliv jejich klient. Každý klient by měl mít nastavené finanční portfolio tak, aby bylo výhodné především pro něj.