kontakt@stastnefinance.cz

Mladý hokejista bez zajištění

Zadání od klienta

Martin má 24 let, je nezadaný, bezdětný a bydlí ve vlastním bytě, který dostal od rodičů. Martin hraje lední hokej a v létě in-line hokej. Jelikož má často zranění, ale nemá nijak zajištěné rizika, kontaktoval Šťastné finance, zda-li by mu mohly sestavit rizikové životní pojištění, které bude odpovídat jeho situaci.

Několikrát se mu stal úraz, ale nikdy nedostal žádné bolestné

Martin hraje hokej, což je sport ve kterém jsou zranění běžná věc. Několikrát se mu stal úraz, ale nikdy nedostal žádné bolestné, protože neměl sjednané životní pojištění. V jeho případě se pojištění vyplatí a Martin by si mohl přijít na hezké peníze, které by mu finančně vykompenzovaly jeho časté zranění.

Naše řešení

S Martinem jsme se několikrát setkali a probrali jeho situaci tak, abychom mu mohli jeho pojištění „ušít“ skutečně na míru. Všechno jsme mu vysvětlili, aby on sám chápal, proč má některé limity plnění vysoké a jiné zase ne, a následně jsme s ním uzavřeli smlouvu o úrazovém pojištění, které mu pokryje jeho rizika jak ve sportu, tak i v běžném životě. Vzhledem k tomu, že je Martin sportovec bez závazků, tak jsme většinu rizik soustředili na úrazy a trvalé následky.

Úrazové pojištění nemusí být nutně za tisíce. Nejdůležitější ale je, aby skutečně odpovídalo Vaši situaci a díky tomu Vám dokázalo v těžkých časech finančně pomoci. Je také velmi důležité, aby Vy sami jste chápali jednotlivé body, které máte ve své smlouvě. A proto, když něčemu nerozumíte, tak se nebojte zeptat. Dejte si pozor na smlouvy, kde je sice nastavené vše (od úrazu až po cestovní pojištění) , ale částky jsou tam nastaveny tak nízké, že se za ně pomalu nevyplatí platit.